یـادداشـت هایــِ شخصیــِ سیّد مـصطفـــی
نیـست بـر لــــوح دلــــم، جـز الفــــــ قـــامـت یــــار ...
حضرت علی (ع) می فرمایند : در عجبم از مردمی که ؛ به دنبال دنیایی هستند که روز به روز از آن دورتر میشوند و غافلند از آخرتی که روز به روز به آن نزدیکتر میشوند
در دنیا هرانسانی درون پوستی قراردارد ونقشی ایفا می کند ، ولی زیر پوست و باطن یکدیگر را نمی بینند.فقط ظاهررا می بینند. یکی در پوست دکتری ؛ دیگری درپوست کارگری ؛ پوست مهندسی ؛ پوست وزیری؛ معلمی ،طلبگی و... وهیچ کس از بطن دیگری خبر ندارد.

می گویند :در تهران قدیم پادشاهی زندگی می کرد که باغ وحش بزرگی داشت دراین باغ وحش شیری بود که شاه خیلی به اوعلاقه داشت وهر روزبه خاطر شیر به باغ وحش سر می زد ، از قضا این شیر مریض شد و مرد.

 مسؤل باغ وحش که خیلی ترسیده بود برای اینکه  شاه نفهمد، تصمیم گرفت پوست شیر را بکند ومردی را اجیر کندتا چند ساعتی  نقش شیر رابازی کند.

رفت در بازار یک مرد قوی را انتخاب کرد وبه او گفت : اگر بیاید درباغ وحش ونقش شیر را بازی  کند مزد خوبی به او بدهد.

مرد قبول کرد وپوست شیر را پوشید ورفت درقفس شیر یک گوشه ای نشست .پادشاه آمد ودید شیر نشسته وبا دمش بازی می کند، خیلی از شیرش خوشش آمد وگفت :عجب شیری چه یالی وچه دمی چه اندامی ، دستور داد یک پلنگی بیاورند تا با این شیر مبارزه کند و بیشتر لذت ببرد.

مرد تا متوجه این موضوع  شد، پیش خود گفت: بدبخت شدم دیدی به خاطر پول بیشتر طمع کردم وجانم را ازدست دادم ...وقتی پلنگ را در قفس رها کردند پلنگ یواش یواش نزدیک شیر شد،مرد آنقدر ترسیده بود ،نزدیک بود قبض روح شود، که پلنگ با صدای آهسته در گوشش گفت: داداش نترس من هم تو پوست پلنگم..!!!

پس همه در پوستیم وبه نحوی امورات خود را می گذرانیم .اما روزی داریم به نام «یوم تبلی السرائر»آن روزی است که پوست ها را می کنند تا به حساب ها برسند،آنجا همه چیزآشکار و آبرو ها ریخته می شود وبرای بعضی ها روز سختی است.

 وای به حال کسی که دردنیا طمع کار ومتقلب ودروغگو ست و درپوست های متعدد قرار می گیرد ومردم را فریب می دهد....


حضرت وصی علیه السلام فرمودند که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند : " براى هر بنده اى باطنى است و ظاهرى ، پس کسى که باطنش را اصلاح کند خداوند ظاهرش را نیز آراسته مى سازد، و آن که باطنش را تباه کند خداى ظاهرش را تباه سازد."

نمى دانى که در تبلى السرائر               شود هر باطن آنجا عین ظاهرا
گر از خود در آیى اى برادر              شود اینجا و آنجایت برابر

چهارشنبه 25 دی‌ماه سال 1392 :: 05:53 ب.ظ
آخرین دل نوشتـــه ها
پیونـدهای محبـــــــــــت
تعداد کل دل نوشته ها
  • . (101)
آمار قدوم پرمهرتــان
  • تعداد بازدیدکنندگان: 321955
فرم تماس با ســیدمصطفی
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیـــــــــل
حکایت همچنان باقیست
MeLoDiC

کلیه حقوق این وبلاگ برای یـادداشـت هایــِ شخصیــِ سیّد مـصطفـــی محفوظ است